Galatasaray’da futbolculara maaş dopingi!

Galatasaray’da şampiyonluk yolunda sahada futbolcular üzerine düşeni yaparken, Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim de ödemeleri aksatmayarak onlara katkı verdi.

UEFA Kulüp Lisansı alabilmek için 29 Mart’ta dosyalarını Türkiye Futbol Federasyonu’na ileten sarı-kırmızılılar, o dönemde de kesinleşmiş borçlardan kurtularak, ayak bağı olabilecek yüklerden kurtulmuştu. Cim-Bom’da, son 4 haftaya girilirken, oyuncuların bütün alacaklarının ödendiği belirtildi. Böylece motivasyonun düşmemesini planlayan yönetimin bu jestinin, Florya’da çok olumlu karşılandığı öğrenildi. Ligde üst üste 15 maçtır kazanan ve son 4 haftaya Fenerbahçe’nin 4 puan önünde giren sarı-kırmızılılarda sahada sergilenen performansın böylece karşılıksız kalmadığı bildirildi.

Başkan Dursun Özbek’in bu konuya büyük hassasiyet gösterdiği ve süreci yakından takip ettiği vurgulandı. Sadece futbol değil, amatör şubelerdeki sporcuların da ödemelerinin gerçekleştirildiği bildirildi. Sarı-kırmızılıların mali yönden iyi durumda olması, projeler ve sportif başarının, yapılacak başkanlık seçiminde Başkan Özbek’in elini güçlendireceği ifade edildi.

İKİ KUPAYI BİRDEN ALMAK İSTİYOR
Galatasaray, ligi garantilemeden Süper Kupa’yı kaldırmak istemiyor. Sarı-kırmızılıların, olası bir törenin, lig garantilenmeden takımın konsantrasyonunu bozabileceğini düşündüğü öğrenildi. Yönetimin bu nedenle, Süper Kupa’nın, ligde mutlu sona ulaşmasından sonra verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuracağı öğrenildi. Galatasaray, talep etmesi durumunda, Süper Kupa’yı, bu hafta sonu oynanacak Sivasspor karşılaşmasında alabilecekti. Cim-Bom, 24. şampiyonlukla kucaklaşırsa, iki önemli kupayı birden alacağı görkemli bir tören yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x